12.07.2020 р., м. Зеленодольськ. Престольне свято в храмі святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Petra i PavlaЩороку, в день пам’яті славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла (67г.), православні жителі міста Зеленодольська Апостолівського району збираються у Свято-Петропавлівському храмі свого міста, аби відзначити другу Пасху – престольне свято.

Цього року, в цей святий день святкове богослужіння очолив керуючий Криворізькою єпархією Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

На церковному подвір’ї з хлібом-сіллю та букетами квітів, Його Високопреосвященство зустрічали наймолодші прихожани храму – вихованці недільної школи.

Правлячому Архієрею співслужили священики Апостолівського благочиння на чолі з благочинним округу архімандритом Іллею (Лук’яненком), а також настоятель храму священномученика Онуфрія м. Кривого Рогу протоієрей Володимир Златов та клірик Сумської єпархії протоієрей Олександр Кудряшов – благочинний Свято-Троїцького архієрейського кафедрального собору м. Суми.

За богослужінням молився Зеленодольський міський голова Савченко Андрій Володимирович.

Після читання Святого Євангелія Митрополит Єфрем звернувся до присутніх в храмі богомльців зі словом архіпастирського повчання.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції, після чого Владика підніс до Господа покаянну молитву під час згубної пошесті та смертоносного зараження.

За доброю християнською традицією в завершенні Петрового посту більшість прихожан і гостей храму приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїн.

Стараннями настоятеля храму святих первоверховних апостолів Петра і Павла м. Зеленодольськ протоієрея Олександра Кривцова на території церкви був споруджений уклінний хрест, котрий, по закінченні Божественної Літургії, в співслужінні духовенства освятив Високопреосвященніший владика.

По завершенні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання та привітав отця-настоятеля і парафіян з храмовим святом.

Високопреосвященніший владика благословив отця Олександра на подальші труди на благо ввіреної йому Богом пастви, а також нагородив благословенними Архієрейськими Грамотами Нагорного Євгена Петровича та Козловського Олександра Юрійовича – благодійників храму святих апостолів Петра і Павла м. Зеленодольська.

Насамкінець, Митрополит Єфрем надав всім присутнім своє святительське благословіння.