28.07.2020 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив першу Божественну Літургію в новозбудованому храмі святого рівноапостольного князя Володимира.

Sv.kn.Volodymyra023В день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, у Святому Хрещені Василія (1015), спомин Хрещення Русі (988) Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем відвідав з архіпастирським візитом новозбудований Свято-Володимирівський храм м. Кривий Ріг.

Приміщення під будівництво храму на честь святого хрестителя Русі було пожертвуване благодійниками Андрюшко Андрієм Костянтиновичем та Андрюшко Артемом Костянтиновичем, на спомин душі їх діда-військовослужбовця, нині тезоіменитого Володимира, що воював на фронтах Великої Вітчизняної Війни.

Його Високопреосвященству за першою в стінах новозбудованого храму Божественною Літургією співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко та запрошене духовенство.

За богослужінням молився заступник голови Саксаганської районної в місті Кривому Розі ради Криворотній Ігор Іванович.

На Малому Вході Митрополит Єфрем нагородив настоятеля храму святого рівноапостольного князя Володимира ієрея Вадима Мусевича наперсним хрестом.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції, після чого Владика підніс до Господа покаянну молитву під час згубної пошесті та смертоносного зараження.

На зупокійній єктенії Архіпастир та присутнє духовенство піднесли свої молитви за вічний спочинок душі приснопам’ятного Митрополита Київського і всієї України Володимира з нагоди дня його Тезоіменитства.

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень до святого рівноапостольного князя Володимира та преподобного Іова Угольського перед іконою зі святими мощами преподобного старця, котру Архіпастир подарував на молитовну згадку молодій парафії.

По закінченні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх в храмі богомольців зі словом архіпастирського повчання. Високопреосвященніший владика подякував настоятелю Свято-Володимирівського храму м. Кривий Ріг ієрею Вадиму Мусевичу за підняті ним труди з будівництва та оздоблення Дому Божого.

Правлячий Архієрей за благодійну допомогу в заснуванні храму рівноапостольного князя Володимира в м. Кривий Ріг нагородив Андрюшко Андрія Костянтиновича орденом Української Православної Церкви святого Архістратига Михаїла та Андрюшко Артема Костянтиновича – орденом Української Православної Церкви святого великомученика Георгія Побідоносця.

За допомогу в будівництві та оздобленні Свято-Володимирівського храму Митрополит Єфрем нагородив благословенними Архієрейськими Грамотами чисельних парафіян – помічників отця настоятеля.

Насамкінець Високопреосвященніший владика надав усім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.