29.07.2020 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив Божественну Літургію в храмі на честь мучениці Іулії діви.

den_ pamyati_muchenytsi_yuliyi005У середу 8-ї неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті  святої мучениці Іулії діви (близько 625 р.), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну Літургію в храмі на честь цієї святої, розташованому в дзвіниці Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг.

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Його Високопреосвященству співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), клірик Свято-Преображенського кафедрального собору м.Кривий Ріг протоієрей Олександр Горовенко, настоятель храму святої мучениці Татіани м. Кривий Ріг протоієрей Антоній Бондар, настоятель храму ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих» м. Кривий Ріг протоієрей Анатолій Бондар, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг протоієрей Димитрій Салатюк, настоятель Свято-Благовіщенського храму м. Кривий Ріг протоієрей Іван Барило та настоятель храму святого рівноапостольного Великого князя Володимира м. Кривий Ріг ієрей Вадим Мусевич.

На богослужінні були піднесені сугубі прохання за припинення пандемії короновірусу COVID-19 та за медичних працівників, що несуть свій жертовний подвиг в “исцелении страждущих”.

На заупокійній єктенії Архіпастир молився за вічний спочинок душі свого батька, пріснопам’ятного  раба Божого Степана, та всіх своїх близьких, що відійшли у вічність.

По закінченні богослужіння Його Високопреосвященство, у співслужінні духовенства, звершив панахиду по своєму батькові і всіх від віку спочилих православних християнах.

Насамкінець владика Єфрем звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання та подякував за святі молитви.

Свята мучениця Іулія народилася в Карфагені в християнській сім’ї. Коли перси взяли Карфаген (близько 625 р.) і безліч жителів відвели в полон, то разом з ними була взята й дівчинка, блаженна Іулія, дочка однієї відомої людини Аналсона. Вона була відвезена в палестинську Сирію і продана в рабство купцеві, нечестивому язичнику. Дівчинка міцно трималася святої віри в Христа і часто молилася й постила. Ставши дівицею, вона берегла себе в чистоті, жила в строгій стриманості й вірно служила своєму панові. Ніякі вмовляння господаря-язичника не могли схилити її до ідолопоклонства. Одного разу господар відправився з товаром у Галію й взяв із собою Іулію. Коли по дорозі корабель пристав до острова Корсика, господар вирішив взяти участь у язичницькому святі, а Іулія залишилася на кораблі. Корсиканці напоїли купця і його супутників вином і, коли ті заснули, привели з корабля Іулію. Свята Іулія не побоялася зізнатися, що вона християнка, за що язичники розіп’яли її на хресті. Про кончину святої мучениці Ангел Господній повідомив ченцям монастиря, що знаходився на сусідньому острові. Монахи взяли тіло святої і поховали в храмі своєї обителі. Близько 763 року мощі святої мучениці Іуліі були перенесені в жіночий монастир міста Бресчії.