17.08.2020 р., м. Київ. Митрополит Єфрем молився за богослужінням в Києво-Печерській Лаврі з нагоди річниці інтронізації Предстоятеля УПЦ.

Richnycia_intronizacii_blazhennishogo003В День інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулася Божественна Літургія. Святкове богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Інтронізація Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулася шість років тому, 17 серпня 2014 року у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Його Блаженству співслужили митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, духовенство Києво-Печерської Лаври та гості у священному сані.

Richnycia_intronizacii_blazhennishogo014Під час малого входу з уваги до архіпастирських трудів Предстоятель возвів у сан митрополита архієпископів: Кам’янського і Царичанського Володимира, Новокаховського і Генічеського Філарета, Кременчуцького і Лубенського Миколая, Банченського Лонгина. У сан архієпископа возведені єпископ Васильківський Миколай та єпископ Шепетівський і Славутський Євсевій.

За заслуги перед Українською Православною Церквою та з нагоди особистих ювілеїв митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней нагороджений орденом УПЦ “Різдво Христове”, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт – орденом преподобного Агапіта Печерського I ступеня, архієпископ Новомосковський Євлогій та єпископ Макарівський Гедеон – орденом святого Володимира Великого.

За богослужінням були піднесені посилені молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

Після відпусту Предстоятелю виголосили многоліття. Керуючий справами УПЦ зачитав вітальні адреси, які надійшли від Предстоятелів та єпископату Помісних Церков.

Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел виголосив вітальне слово Блаженнішому Митрополиту Онуфрію від імені Священного Синоду, єпископату, духовенства і багатомільйонної пастви Української Православної Церкви.

Блаженніший владика подякував за привітання та звернувся до присутніх зі словом.

Інформація сайту Київської Митрополії Української Православної Церкви.