07.11.19 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив поминальну службу в Димитріївську батьківську суботу

Kazanskoi_ikony_Bozhoyi_Materi003Димитріївська поминальна субота – субота перед днем пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, який відзначається 8 листопада за новим стилем. Вона стала днем особливого поминання покійних після перемоги руських воїнів в Куликовській битві в 1380 році. Спочатку в цей день поминали саме тих, хто загинув на Куликовому полі, потім, з плином століть, традиція змінювалася. З XV століття Димитріївська батьківська субота згадується вже як день поминання всіх померлих.

В суботу 22-гої седмиці, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив поминальну службу в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривий Ріг.

За Божественною Літурією Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі з числа духовенства криворізького кафедрального собору.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції.

По завершенні Божественної Літургії була звершена панахида за всіма спочилими православними християнами, після якої Митрополит Єфрем звернувся до богомольців зі словом архіпастирського повчання.

Насамкінець Високопреосвященніший владика надав всім присутнім своє святительське благословіння.