19.12.2020 р., м. Кривий Ріг. В день пам’яті Святителя Миколая Чудотворця православні криворіжці молитовно вшанували небесного покровителя свого міста.

sviatutelia_mukolaia009В день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця (бл. 345), православні криворіжці зібралися у Свято-Миколаївському храмі, що в історичному центрі свого міста, щоб молитовно відсвяткувати торжество небесного покровителя Кривого Рогу.

За наявними історичними відомостями можна стверджувати, що ще в 1761 році на цьому місці, у поселенні біля злиття річок Інгульця і ​​Саксагані, була відкрита дерев’яна Свято-Миколаївська церква, і з тих пір святитель Миколай проявляє своє заступництво і молитовне піклування про поселення, що стало в наші дні містом з майже 700-тисячним населенням. Саме тут була заснована в 1775 році поштова станція Кривий Ріг, початок якої дав нині вже канонізований святий праведний Петро Калнишевський, останній кошовий отаман Запорізької Січі. У цьому храмі на початку ХХ століття молилися і перші єпископи Кривого Рогу –  святі священномученики Онуфрій (Гагалюк) і Порфирій (Гулевич). На жаль, незабаром після арешту архіпастирів храм був закритий і зруйнований, а святі ікони з храму, за однією з версій, були скинуті в одну зі старих шахт Кривого Рогу. Уже після утворення Криворізької єпархії, в 2001 році трудами владики Єфрема на місці поруч із зруйнованим храмом виник новий храм, перебудований з існуючого приміщення у вигляді базиліки, який і продовжив історію стародавнього храму в новітній час. А в 2018 році до храму повернулась одна з ікон зі зруйнованого за радянських часів Свято-Миколаївського храму, що була врятована від знищення благочестивою християнкою, котра довгі роки переховувала святиню в своїй оселі.

sviatutelia_mukolaia049Напередодні ввечері, 18-го грудня, Митрополит Єфрем звершив Всенічне бдіння у Свято-Миколаївському храмі міста. За богослужінням Високопреосвященніший владика у співслужінні духовенства звершив читання акафісту святителю та чудотворцю Миколаю. На літії владика Єфрем освятив хліби, пшеницю, вино і єлей, а також помазав священнослужителів та богомольців освяченим єлеєм.

Вранці 19 грудня, перед початком святкової Божественної Літургії, хлібом-сіллю та квітами вітали свого архіпастиря вихованці недільної школи, які подарували усім присутнім гарний настрій, проспівавши піснеспіви та розповівши вірші про святого Божого угодника.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили:

• секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк,
  • намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, архімандрит Володимир (Нероба),
  • настоятель храму святої великомучениці Єкатерини протоієрей Сергій Овечкін,
  • клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей Євгеній Кльосов,
  • настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Димитрій Салатюк,
  • настоятель храму рівноапостольної Марії Магдалини ієрей Олександр Лєсков.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені молитовні прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції.

По завершенні Божественної Літургії був звершений святковий молебень перед святими мощами святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських. Після молебню Митрополит Єфрем виголосив проповідь про милосердя святителя і чудотворця Миколая.

На завершення свята вже традиційно всім маленьким парафіянам владика Єфрем вручив солодкі подарунки.

Переглянути фотогалерею: стор. 1, стор. 2