15.02.2021 р., м. Кривий Ріг. В свято Срітення Господнього Митрополит Єфрем очолив богослужіння в Свято-Миколаївському храмі.

stritenia_gospodne028Напередодні свята Срітення Господа нашого Ісуса Христа Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за всенічним бдінням в храмі на честь святителя Миколая в Центрально-Міському районі Кривого Рогу. За вечірнім богослужінням Митрополит Єфрем звершив літію, за котрими освятив хліби, пшеницю, вино та єлей. На полієлеї було проспіване величання святу, а правлячий Архієрей помазав богомольців освяченим єлеєм.

В сам день свята, Його Високопреосвященство очолив Божественну Літургію в тому ж Свято-Миколаївському храмі м. Кривого Рогу, в співслужінні його настоятеля протоієрея Димитрія Салатюка.

За богослужінням на сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції.

stritenia_gospodne025По завершенні Божественної Літургії Митрополит Єфрем у співслужінні настоятеля Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг звершив водосвятний молебень, а також, згідно церковного уставу, Чин освячення свічок.

У Православ’ї чин освячення свічок відбувається в пам’ять встановленого Мойсеєм обов’язку приносити в жертву Богу усіх первістків, а також, як знак освячення і очищення світу, істинним Світлом Христового Євангелія. Стрітенська свічка нагадує православним про запалений в кожному з нас вогник Благодаті Божої, який треба зберегти на земному шляху. Стрітенські свічки зберігаються дбайливо весь рік і запалюються під час домашньої молитви.

По закінченні Чину освячення свічок правлячий Архієрей окропив присутніх святою водою, та привітав свою паству зі святом Срітення Господнього. Митрополит Єфрем звернувся до присутніх зі словом Архіпастирського повчання та надав богомольцям своє святительське благословіння.