15.03.2021 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

shitannia_kanony009В понеділок першої седмиці Великого посту Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за ранковим богослужінням в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу. Духовенство собору і настоятелі криворізьких храмів на чолі зі своїм архіпастирем звершили утреню, часи, зображальні і вечірню.

Ввечері цього ж дня Митрополит Єфрем молився за Великим повечір’ям в кафедральному соборі Кривого Рогу. У співслужінні духовенства правлячий архієрей звершив читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

shitannia_kanony011В кінці богослужіння Високопреосвященніший владика звернувся до присутніх в храмі богомольців зі словом архіпастирського повчання.

У практиці Православної Церкви покаянний канон Андрія Критського прочитується частинами на великому повечір’ї з понеділка до четверга першої седмиці Великого посту, і також на утрені четверга п’ятої седмиці, у день так званого «Маріїного стояння» — співається повністю.

Великий покаянний канон належить перу святого Андрія Критського (660-740) – візантійського ритора та гімнографа. Саме цей святий увів у візантійський церковний вжиток новий жанр – канон. Новий жанр виявився пов’язаним із дев’ятьма «біблійськими піснями». Кожна з пісень канону починається ірмосом, котрий є «зв’язкою» між тематикою біблійної пісні та змістом канону. Ірмос задає метрику та мелодію для тропарів канону, котрі, власне, розкривають зміст. Тропарі канону виконуються почергово з віршами біблійних пісень: друга пісня, як найбільш «скорботна», виконується тільки в період Великого посту. Свт. Андрій був автором і зовсім коротких канонів – лише з трьох пісень, так званих «трипіснців», що були покладені в основу великопісної богослужбової збірки – Тріодь Пісна.

Переглянути фотогалерею


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь