17.03.2021 р.,м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив Літургію Передосвячених Дарів в головному соборі міста.

shitalityrgia_peredosviahenux_dariv001В середу першої седмиці Великого посту, день пам’яті преподобного Герасима Іорданського (475), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив першу за поточний Великий піст Літургію Передосвячених Дарів.

Собором духовенства кафедрального собору та храмів міста на чолі з правлячим Архієреєм були відслужені великопісні часи, зображальні і вечірня, після чого була звершена Літургія Передосвячених Дарів.

За богослужінням були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції короновірусу, після чого криворізький Архіпастир підніс до Господа молитву про припинення падемії.

По завершенні богослужіння Митрополит Єфрем звернувся до присутніх богомольців зі словом архіпастирського повчання.

Літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній Літургії – свт. Василія Великого чи свт. Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.