19.03.2021 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив Літургію Передосвячених Дарів в кафедральному соборі міста.

bogosluzinia_velukogo_postyDSC_0686_025В  п’ятницю першої седмиці Великого посту, в день пам’яті мученика Конона Ісаврійського (І), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Літургію Передосвячених Дарів у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору та настоятелі храмів єпархії. Собором духовенства були відслужені великопісні часи, зображальні і вечірня, після чого була звершена Літургія Передосвячених Дарів.

За Божою службою були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції та за лікарів, що несуть свій подвиг у зцілення «страждущих».

За великопісним богослужінням до єдиної Чаші приступили присутні у храмі віряни, які прийшли помолитися разом зі своїми духовними пастирями і наставниками.

bogosluzinia_velukogo_postyDSC_0734_030По закінченню богослужіння Митрополит Єфрем, у співслужінні духовенства, звершив читання молебного канону святому великомученику Феодору Тирону та благословив коливо.

Після відпусту правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словом проповіді, після чого надав усім богомольцям своє Архіпастирське благословіння.

* * *

Традиція освячення і роздачі колива віруючим в першу п’ятницю Великого посту пов’язана з історією гоніння на християн за часів імператора Юліана Відступника.

Тоді імператор розпорядився окропити ідоложертовною кров’ю всю без винятку їжу, що продавалася на ринках Константинополя. Це означало, що люто ненависні Юліаном християни повинні були просто померти від голоду, оскільки, як розумів імператор, вживати їжу, скроплену принесеною в жертву язичницьким богам кров’ю, християни не стануть.

За церковним переданням, в цей момент константинопольському архієпископу Євдоксію явився святий великомученик Феодор Тирон і сповістив його про те, що наказ нечестивого імператора не встиг поширитися на домашні припаси християн – пшеницю і мед. Святий Феодор Тирон повелів архієрею, щоб християни змішали пшеницю з медом і куштували їх у славу Божу, щоб не померти від голоду і в той же час не зрадити християнську віру споживанням ідоложертовною їжі.

Тому цього дня коливо за традицією роздається прихожанам в підтримку тілесних сил, адже перша седмиця Великого посту – найсуворіша в плані куштування їжі.