21.03.2021 р., м. Кривий Ріг. У Неділю 1-шу Великого посту Митрополит Єфрем очолив Божественну Літургію в кафедральному соборі міста.

torzestvo_pravoslavia021В першу Неділю Великого посту, у свято Торжества Православ’я, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

За богослужінням правлячому Архієрею співслужили священнослужителі з числа кліру Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривий Ріг.

Після читання Єванглія Владика Єфрем звернувся до присутніх у храмі парафіян  з словом повчальної проповіді

torzestvo_pravoslavia008Під час Літургії на сугубій єктенії з церковного амвону були піднесені особливі молитовні прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції COVID-2019 та за медичних працівників, що несуть свій жертовний подвиг в “исцелении страждущих”. Високопреосвященійший владика виголосив молитву про припинення епідемії. Наприкінці першого тижню Великого посту до Святого Причастя традиційно приступила велика кількість віруючих.

По завершенні богослужіння було урочисто звершено молебний спів Торжества Православ’я – молебень про торжество православної віри і про наставляння на шлях істинний всіх, хто відпав від соборності Церкви. Під час молебню всі присутні у соборі проспівали Символ Віри і молилися про єдність Святого Православ’я.

Звершений молитовний чин включає в себе читання «Символу віри», виголошення «Вічної пам’яті» усім захисникам Православ’я, проголошення «Многоліття» всіх Предстоятелів канонічних Православних Церков і вознесіння молитов за Церкву.

Після відпусту, тим хто гідно молився в першу седмицю Великого посту і причащався Святих Христових Таїн, Архіпастир побажав, щоб Господь укріпив їх духовні сили і далі гідно нести подвиг душеспасительного Великого посту.