17.08.2021 р., м. Київ. Митрополит Єферм прийняв участь в урочистому богослужінні з нагоди 7-ї річниці інтронізації Предстоятеля УПЦ.

безымянный-11-1035x425З нагоди сьомої річниці інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулася Божественна Літургія на головній площі Успенської Києво-Печерської Лаври.

Святкове богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Предстоятелю співслужили митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Митрополит Криворізький і Нікопольский Єфрем, сонм єпископів Української Православної Церкви, ієрарх Православної Церкви Молдови єпископ Сорокський Іоанн, духовенство Лаври, Київської єпархії та гості.

Під час малого входу з уваги до архіпастирських трудів Блаженніший владика возвів у сан митрополита архієпископів: Івано-Франківського і Коломийського Серафима, Роменського і Буринського Іосифа та Черкаського і Канівського Феодосія. В сан архієпископа возведені єпископи: Золотоніський Іоанн, Болградський Сергій, Новосанжарський Веніамін та Іванківський Кассіан.

За заслуги перед УПЦ та з нагоди особистих ювілеїв Предстоятель нагородив Архієреїв Української Православної Церкви орденами. Зокрема Його Блаженство нагородив Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, з нагоди його 55-річчя, орденом святого рівноапостольного князя Володимира I ступеня.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Предстоятель нагадав житіє семи отроків Ефеських та звернув увагу на Боже диво, коли Господь навів на отроків дивний сон і відкрив таємницю воскресіння мертвих.

За богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії, про одужання хворих та Божу допомогу лікарям.

Після відпусту керуючий справами УПЦ митрополит Антоній зачитав привітання з Днем інтронізації Предстоятеля, які надійшли на адресу Київської Митрополії від Помісних Православних Церков. Потім митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел виголосив вітальне слово Блаженнішому Митрополиту Онуфрію від імені Священного Синоду та усієї пастви Української Православної Церкви.

Предстоятель подякував за вітання владиці Агафангелу, єпископам, духовенству та усім вірянам УПЦ. Блаженніший владика висловив окрему подяку тим, хто у складний час зберігає вірність істинній вірі, та прагне єдності у Христі, заснованої не на людських принципах, а на Божих законах.