23.09.2021 р., м. Нікополь. Відбувся форум «Церква, відкрита для суспільства» організований Всеукраїнським Союзом Православних Жінок.

KonfereciyaIMG_2118-004У місті Нікополь, з благословення митрополита Криворізького та Нікопольського Єфрема, відбувся форум «Церква, відкрита для суспільства». Захід проводився з ініціативи Всеукраїнського Союзу Православних жінок.

У Форумі взяли участь духовенство, громадські організації, православні релігійні громади, гості з інших регіонів країни.

Це вже третій форум, що проходив у формі дружнього діалогу між Церквою та громадськістю, щодо плідної співпраці у різних сферах життєдіяльності: медицині, освіті, соціальній сфері, культурі, зокрема:

- Церква сьогодні – реалії та перспективи;

- Соціалізація дітей з особливими освітніми потребами;

- Філософія дитинства. Формування особистості і морального суспільства;

- «Вагітність у долонях» – супровід та підтримка жінок під час вагітності;

- Робота з молоддю, та інші не менш важливі питання.

На форумі були запропоновані практичні заходи з кожної теми, а також обмін досвідом, кращими практиками, та представлення і обговорення нових цікавих проектів, стосовно дітей, молоді, сім’ї.

В наш час ми повинні консолідувати зусилля церкви та спільноти для досягнення миру, добробуту, стабільності. Якщо гармонія у людини визначається трьома складовими: душа, розум і тіло, і коли ці складові у нормі – це і є гармонічне життя.

Гармонія в державі теж має три складові: – церква, влада, спільнота. І як що вони гармонічно співіснують між собою, це визначає гармонію в державі – мир, стабільність, та благополуччя кожної людини.

Основна мета форуму вирішення проблем моральності, духовності, культури в сучасній Україні, збереження та утвердження православних сімейних цінностей.

За результатами проведення форуму буде прийнята резолюція, що стане складовою в резолюції Всеукраїнського Форуму і буде направлена в органи Влади місцевого самоврядування, в громадські організації, в засоби масової інформації.

Від Всеукраїнського Союзу Православних жінок, в ході заходу, активних жінок міста Нікополя було нагороджено почесними грамотами.

Сьогодні церква – поза політикою і її діяльність є основою для відродження та збереження духовності, моральності в нашій країні.