26.09.2021 р. м. Кривий Ріг. Всенічне бдіння напередодні свята Воздвиження Хреста Господнього.

nedilne_bogoslyzinia002Напередодні двонадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив святкове всенічне бдіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі з числа кліру кафедрального собору міста.

Після великого славослов’я з вівтаря був винесений Чесний Хрест Господній, прикрашений квітами. У центрі храму владика Єфрем звершив чин Воздвиження Хреста, після котрого Архіпастир помазав віруючих святим єлеєм.

У Православній Церкві свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього встановлено в IV столітті і включено до числа двонадесятих свят. Під кінець всеношної в цей день відбувається чин Воздвиження Хреста, на зразок того, як це відбувалося на початку IV століття в Єрусалимі, коли стараннями святої цариці Єлени був здобутий Хрест Христовий. При величезному скупченні народу не було можливості всім підійти і прикластися до Хреста, тому Єрусалимський патріарх Макарій підняв Хрест, щоб усім було його видно, здійснив його воздвиження над людьми. Народ же здійснював поклоніння Хресту і молився: «Господи помилуй!».