25.10.2021 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив соборне богослужіння в день пам’яті святителя Миколая, митрополита Алма-Атинського.

Svt.Mykolaya_Alma_AtynskogoDSC_0234-013В понеділок 19-ї седмиці після П’ятидесятниці, день пам’яті святителя-сповідника Миколая, митрополита Алма-Атинського (1955), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу.

Святитель Миколай Алмаатинський – особливо шанований святий на Криворіжжі, яке стало Батьківщиною угоднику Божому. Щороку цього дня чисельні віруючі стікаються до храму Божого, щоб прославити свого небесного заступника та святого земляка.

В 2017 році в дар Криворізький єпархії Митрополитом Астанайським та Казахстанським Олександром була передана частка святих мощей святителя Миколая Алма-Атинського

За Божественною Літургією святителя Іоанна Златоуста Архіпастирю співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького м. Кривий Ріг архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Криворізького міського Північного благочиння протоієрей Георгій Базилевський та собор духовенства Криворізької єпархії.

На сугубій єктенії були виголошені особливі прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції, після чого Владика підніс до Господа покаянну молитву під час згубної пошесті та смертоносного зараження.

По закінченні богослужіння владика Єфрем у співслужінні духовенства звершив молебень до святителя Миколая митрополита Алма-Атинського, в завершення котрого Архіпастир підніс умиленну молитву до святого сповідника перед іконою з часткою його святих мощей.

Насамкінець Високопреосвященніший владика звернувся до богомольців зі словом архіпастирського повчання та надав усім присутнім своє святительське благословіння.