30.10.2021 р., смт. Радушне Криворізького району. Митрополит Єфрем звершив чин освячення Поклінного Хреста.

radyhne001В суботу 19-ї неділі по П’ятидесятниці, в день пам’яті  пророка Осії (820 р. до Р.Х.), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив чин освячення Поклінного   Хреста що, стараннями депутата Новопільскої сільської ради Чекригіна О.О. встановлений  при в’їзді в смт. Радушне Криворізького району.

За чином освячення Його Високопреосвященству співслужили благочинний Криворізького районного благочиння протоієрей Борис Бабешко, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці  смт. Радушне протоієрей Богдан Табака, настоятель  Свято-Володимирівського храму смт. Радушне протоієрей Сергій Каширець, настоятель храму на честь святих апостолів Петра і Павла с. Зелене Поле протоієрей Георгій Гецко, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг ієромонах Єрмоген (Салатюк) та настоятель Свято-Володимірівського храму с. Широке Криворізького району протоієрей Андрій Рудницький.

Разом із Архіпастирем та собором духовенства молились представники Криворізької районної ради, керівники і депутати Новопільскої сільської ради та жителі смт. Радушне.

radyhne009По завершені чину освячення Владика Єфрем звернувся до присутніх зі словом повчальної проповіді та нагадав усім про велике значення Хреста Господнього в житі кожного християнина, а також про силу Животворящого Древа Господнього.

Насамкінець, Архіпастир виразив слова вдячності за понесені труди  протоієрею Богдану Табаці, а також Чекригіну О.О., стараннями котрих стало можливе спорудження уклінного хреста. Владика відзначив благодійника, нагородивши його медаллю Криворізької єпархії святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, святителів Криворізьких ІІ ступеня.

Всім присутнім Митрополит Єфрем  подякував за радість спільної молитви.

Традиція встановлювати уклінні хрести виникла ще споконвіку. На Русі вони споруджувалися на спеціальних пам’ятних місцях, перехрестях, недалеко від сіл, а також на підвищеннях, в місці з’єднання річок, джерел. Існує кілька різновидів розміщення поклонних хрестів. Це залежить від різних причин. Пам’ятні (обітні) встановлюють хрести в подяку Богу про який-небудь знаменну подію. Це може бути звільнення від ворогів, усіляких бід, хвороб, дарування спадкоємця і т. п. Описуваний символ освячує не тільки життя людини, він здатний благословляти православного віруючого і після смерті. Відповідно, поклонний хрест на кладовищі — це символ надії, а не страждань або скорботи.