09.11.2021 р., м. Кривий Ріг. Відійшов у вічність клірик Криворізької єпархії – ієрей Віталій Русанов (19.07.1974 – 09.11.2021).

«Блажен путь, воньже идеши днесь душе, яко уготовася тебе место упокоения»
(Прокимен на погребение священников, гл.6)

Ierey_Vitaliy_RusanovВ вівторок 21-ої седмиці після П’ятидесятниці, день пам’яті прп. Нестора Літописця, Печерського (бл.1114) відійшов до Господа настоятель храму прп. Серафима Саровського м. Кривий Ріг ієрей Віталій Русанов. Земний шлях священнослужителя обірвався на 47 році життя, в наслідок перенесеної ним важкої хвороби.

Народився майбутній священик 19 липня 1974 року в м. Кривий Ріг, в родині працівників залізної дороги Русанова Володимира Борисовича та Русанової Світлани Володимирівни. В ранньому дитинстві прийняв Таїнство Хрещення в Свято-Вознесенському храмі м. Кривого Рогу.

З 1981 року навчався в Криворізькій середній загальноосвітній школі, по закінченні котрої в 1991 році поступив Криворізький залізнодорожній технікум за спеціальністю «Машиніст», котрий не встиг закінчити, оскільки був призваний в ряди Збройних сил. В армії майбутній отець Віталій служив в рядах ВДВ. В 1994 році був демобілізований. Після повернення додому з армії працював охоронцем.

В 2002 році одружився на дівиці православного віросповідання Анні Анатоліївні  Депко. Таїнство Вінчання було звершене в храмі святого благовірного князя Олександра Невського, де в майбутньому отець Віталій нестиме послух вівтарника та читця. У шлюбі в молодого подружжя народилось троє дітей – Данило, Алевтина та Марія.

З 2004 по 2010 рік майбутній священик працював експедитором, а після начальником відділу в приватній фірмі.

З 2011 року займався індивідуальною трудовою діяльністю за професією «покрівельник».

З 2016 року, з благословення настоятеля храму святого блгв. кн. Олександра Невського м. Кривий Ріг протоієрея Олександра Яриги, ніс послух паламаря та читця в зазначеному храмі.

В 2019 році майбутній священик, за рекомендацією отця Олександра, звернувся до Митрополита Криворізького і Нікопольського з проханням рукопокласти його в в сан Диякона. За словами самого отця Віталія, він бажав «все своє подальше життя присвятити служінню Богу». 2 березня 2019 року, у Вселенську батьківську (м’ясопусну) суботу, Віталій Володимирович Русанов був рукопокладений Митрополитом Криворізьким і Нікопольським Єфремом в сан Диякона, а 17 березня 2019 року, в неділю 1 Великого посту, Торжества Православ’я – в сан Ієрея.

15 квітня 2019 року ієрей Віталій Русанов був призначений настоятелем храму прп. Серафима Саровського м. Кривий Ріг.

У 2020 році священнослужитель поступив на заочний відділ Київської Духовної Семінарії. В тому ж році, в день пам’яті преподобного Серафима Саровського, був нагороджений Митрополитом Криворізьким і Нікопольським набедреником. А через рік, 2 квітня 2021 року, в день Світлого Христового Воскресіння, за Великою вечірнею в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг був нагороджений камилавкою.

В жовтні 2021 року стан здоров’я отця Віталія значно погіршився. З ускладненнями, в наслідок хвороби, він потрапив до лікарні, де перебував до останнього дня.

Вночі з понеділка на вівторок, 09 листопада 2021 року, серце доброго пастиря словесного стада Христового перестало битись, а безсмертна душа, покинувши тлінне тіло, відлетіла до свого Творця і Бога.

Відспівування священика Віталія Русанова відбудеться в четвер 11 листопада, в день пам’яті преподобномучениці Анастасії Римлянині (ІІІ), в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривого Рогу. Труна з тілом спочилого буде доставлена в собор напередодні ввечері, перед початком вечірнього богослужіння. Заупокійна Божественна Літургія розпочнеться о 8-й годині ранку, по завершенні Святої Євхаристії буде звершений чин Погребіння священика. Звершить Божественну Літургію та чин Погребіння Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, в співслужінні духовенства.

Управління Криворізької єпархії УПЦ на чолі з Високопреосвященнішим Єфремом, Митрополитом Криворізьким і Нікопольським, приносить щирі співчуття родині священнослужителя та молиться за спокій його душі.

Вічна пам’ять спочилому ієрею Віталію!