26.11.2021 р., м. П’ятихатки. Відійшов у вічність клірик Криворізької єпархії – ієрей Віктор Чумак (05.07.1963 – 26.11.2021).

«Блажен путь, воньже идеши днесь душе, яко уготовася тебе место упокоения»
(Прокимен на погребение священников, гл.6)

ierey_Viktor_ChumakВ п’ятницю 23-ї неділі після П’ятидесятниці, день пам’яті Святителя Іоанна Златоуста відійшов до Господа настоятель Свято-Миколаївського храму м. П’ятихатки ієрей Віктор Петрович Чумак. Земний шлях священнослужителя обірвався на 58 році життя, в наслідок перенесеної ним онкологічної хвороби.

Народився майбутній священик 15 липня 1963 року в с. Касинівка П’ятихатського району Дніпропетровської області в трудовій християнській родині.

В 1980 році закінчив Зорянську середню школу, по закінченні котрої був призваний в ряди Збройних сил. В армії майбутній отець Віктор служив в прикордонних військах в Карельскій АРСР. В 1989 році був демобілізований. Після повернення додому з армії працював термістом на приладовому заводі м. Жовті Води.

В цей час майбутній пастир став парафіянином Свято-Троїцького храму м. Жовті Води, в житті котрого приймав активну участь, в т.ч. займався ремонтно-будівельними роботами.

Після переїзду з м. Жовтих Вод до с. Липового П’ятихатського району майбутній священик став прихожанином храму св. ап. Іоанна Богослова, у будівництві котрого сам приймав участь, а пізніше ніс послух читця та паламаря.

27 квітня 1985 р. одружився на дівиці православного віросповідання – Чумак Ользі Іванівні. У шлюбі в молодого подружжя народились двоє синів – Ігор (1985 р.н.) та Сергій (1987 р.н).

В 2016 році майбутній священик, за рекомендацією настоятеля Свято-Троїцького храму м. Жовті Води, благочинного Жовтоводського благочиння протоієрея Олександра Паламаренка, звернувся до Митрополита Криворізького і Нікопольського з проханням рукопокласти його в сан Диякона. 31 липня 2016 року, в Неділю 6-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святих отців шести Вселенських Соборів, у вівтарі нижнього Всіхсвятському храму Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривий Ріг Віктор Петрович Чумак був рукопокладений Митрополитом Криворізьким і Нікопольським Єфремом в сан Диякона, а 19 серпня 2016 року, в свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа – в сан Ієрея.

30 вересня 2016 року ієрей Віктор Чумак був призначений настоятелем Свято-Миколаївського храму м. П’ятихатки.

У 2017 році священнослужитель поступив на заочний відділ Київської Духовної Семінарії. В тому ж році, в свято Благовіщеня Пресвятої Богородиці, був нагороджений Митрополитом Криворізьким і Нікопольським набедреником. А 27 червня 2021 року, в неділю 1-шу після П’ятидесятниці, Всіх святих, за Божественною Літургією в Свято-Троїцькому храмі м. Жовті Води був нагороджений камилавкою.

В 2019 році в отця Віктора виявили злоякісну пухлину. Лікування не принесло бажаного полегшення.

Останні два тижні свого земного буття священик вже не міг звершувати богослужіння, проте регулярно сповідувався та Причащався Святих Христових Таїн. За кілька днів до смерті отець Віктор також приступив до Таїнства Єлеосвячення та востаннє причастився Тіла і Крові Христових.

В п’ятницю, 26 листопада 2021 року, серце доброго пастиря словесного стада Христового перестало битись, а безсмертна душа, покинувши тлінне тіло, відлетіла до свого Творця і Бога.

Відспівування священика Віктора Чумака відбудеться в понеділок 29 листопада, в день пам’яті святого апостола і євангеліста Матфея (60), в Свято-Миколаївському храму м. П’ятихатки. Труна з тілом спочилого буде доставлена до храму напередодні ввечері, перед початком вечірнього богослужіння. Заупокійна Божественна Літургія розпочнеться о 8-й годині ранку, по завершенні Святої Євхаристії буде звершений чин Погребіння священика.

Управління Криворізької єпархії УПЦ на чолі з Високопреосвященнішим Єфремом, Митрополитом Криворізьким і Нікопольським, приносить щирі співчуття родині священнослужителя та молиться за спокій його душі.

Вічна пам’ять спочилому ієрею Віктору!