19.12.2021 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському храмі з нагоди престольного свята.

В день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця (бл. 345), православні криворіжці зібралися у Свято-Миколаївському храмі, що в історичному центрі свого міста, щоб молитовно відсвяткувати торжество небесного покровителя Кривого Рогу.

За наявними історичними відомостями можна стверджувати, що ще в 1761 році на цьому місці, у поселенні біля злиття річок Інгульця і ​​Саксагані, була відкрита дерев’яна Свято-Миколаївська церква, і з тих пір святитель Миколай проявляє своє заступництво і молитовне піклування про поселення, що стало в наші дні містом з майже 700-тисячним населенням. Саме тут була заснована в 1775 році поштова станція Кривий Ріг, початок якої дав нині вже канонізований святий праведний Петро Калнишевський, останній кошовий отаман Запорізької Січі. У цьому храмі на початку ХХ століття молилися і перші єпископи Кривого Рогу –  святі священномученики Онуфрій (Гагалюк) і Порфирій (Гулевич). На жаль, незабаром після арешту архіпастирів храм був закритий і зруйнований, а святі ікони з храму, за однією з версій, були скинуті в одну зі старих шахт Кривого Рогу. Уже після утворення Криворізької єпархії, в 2001 році трудами владики Єфрема на місці поруч із зруйнованим храмом виник новий храм, перебудований з існуючого приміщення у вигляді базиліки, який і продовжив історію стародавнього храму в новітній час.

svt_Mykolaya033Напередодні ввечері, 18-го грудня, Митрополит Єфрем звершив Всенічне бдіння у Свято-Миколаївському храмі міста. За богослужінням Високопреосвященніший владика звершив літію, за котрою Архіпастир освятив хліби, пшеницю, вино і єлей, а також помазав священнослужителів та богомольців освяченим єлеєм.

Вранці 19 грудня, перед початком святкової Божественної Літургії, хлібом-сіллю та квітами вітали свого архіпастиря вихованці недільної школи, які подарували усім присутнім гарний настрій, проспівавши піснеспіви та розповівши вірші про святого Божого угодника.

За Божественною Літургією правлячому Архієрею співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, архімандрит Володимир (Нероба), благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, настоятель храму святої великомучениці Катерини м. Кривий Ріг протоієрей Сергій Овечкін,  настоятель Свято-Миколаївського храму ієромонах Єрмоген (Салатюк), насельники чоловічого монастиря сщмч. Володимира в священному сані та духовенство єпархії.

На Малому Вході, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви,  Митрополита Київського і всієї України Онуфрія,  Митрополит Єфрем возвів настоятеля Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг в сан архімандрита.

Після читання Божественного Євангелія до присутніх в храмі богомольців зі словом архіпастирського повчання  звернувся Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Під час богослужіння на сугубій єктенії були піднесені молитовні прохання про позбавлення людей від смертоносної інфекції.

По завершенні Божественної Літургії був звершений святковий молебень перед святими мощами святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських.

Після закінчення богослужіння Архіпастир привітав  настоятеля та парафіян  зі святом. Після чого, вже традиційно, всім маленьким прихожанам владика Єфрем вручив солодкі подарунки.

Переглянути фотогалерею – 1

Переглянути фотогалерею – 2