Патріарх Феофіл закликав не святкувати Різдво за новим стилем.

Patriarh_FeofilБлаженніший Патріарх Святого града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл закликав не святкувати Різдво за новим стилем, повідомляє сайт Єрусалимського Патріархату. Патріарше послання адресоване казначеям і священикам парафій, головам та членам місцевих рад, мирянам Єрусалимського Патріархату.

Патріарх підкреслив, що звертається до своєї пастви в письмовій формі, щоб «іще раз нагадати, що свято Різдва, як велике Господнє свято, відзначається з давніх часів із належним літургічним блиском нашим Патріархатом і високоповажним Святогробським Братством у день 25 грудня (за старим стилем), який відповідає 7 січня (за новим стилем), і наша христойменна повнота дотримується цього».

Предстоятель Єрусалимської Церкви закликав священників своєї пастви до того, «щоб у день 12 грудня (за старим стилем), який відповідає 25 грудня (за новим стилем), вони відкрили святі храми і співали послідування у святих отця Спиридона, єпископа Триміфунтського, чудотворця, котре включає катавасії та інші передсвяткові різдвяні гімни, а не службу Різдва 25 грудня; після служби утрені звершити Божественну Літургію».

«Як відомо, прийняття нового календаря поставило Православну Церкву віч-на-віч із пастирськими питаннями, що також мають соціальні наслідки, й ми покликані вирішувати їх із почуттям відповідальності», – нагадав Блаженніший Патріарх.

Він підкреслив, що 25 грудня за новим стилем «після згаданого вище святкування дня святого Спиридона члени нашої греко-православної пастви можуть розпочати заходи соціального, а не церковного характеру».