19.01.2022 р., м. Кривий Ріг. День Святого Богоявлення у головному храмі міста.

bogoyavlenia001Увечері, напередодні Святого Богоявлення,  свята Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу очолив святкову Всеношну за якою було звершено чин освячення п’яти хлібів, пшениці, вина та єлею. Під час утреньої частини богослужіння, після читання Святого Євангелія, владика Єфрем помазав парафіян освяченим єлеєм.

В сам день двонадесятого свята, в співслужінні духовенства кафедрального собору міста, Архіпастир очолив Божественну Літургію святителя Іоанна Златоустого.

bogoyavlenia032Після читання святкового Євангелія Владика Єфрем звернувся до присутніх з повчальною проповіддю на тему свята.

На сугубій єктенії правлячий Архієрей молився за припинення пандемії Сovid-2019 та за медичних працівників, що несуть свій подвиг служіння хворим.

Всі бажаючі богомольці мали можливість приступити до душеспасительних Таїнств Сповіді та Святого Причастя Тіла і Крові Господніх.

Продовжуючи традицію Древньої Церкви, після Божественної Літургії Митрополит Єфрем звершив чин Великого освячення води, що цього дня має назву «Агіасма», в перекладі із грецької мови означає «святиня».

По закінченні богослужіння Високопреосвященніший владика привітав прихожан зі святом Водохреща та окропив усіх вірян святою водою – Великою Агіасмою.