03.04.2022 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив чин Пасії у чоловічому монастирі священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького.

Passiya007В Неділю 4-ту Великого посту, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у чоловічому монастирі священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, звершив чин Пасії – особливого великопісного богослужіння, присвяченого останнім дням земного життя Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа.

Священноархімандриту обителі співслужили намісник чоловічого монастиря святого священномученика Володимира архімандрит Володимир (Нероба) та насельники чоловічого монастиря в священному сані.

Служба Страстям Христовим, на якій були прочитані 22-га і 23-тя глави Євангелія від Луки, завершилася проповіддю владики Єфрема про останні дні земного життя та хресні страждання Господа нашого Іісуса Христа.

На Пасії лунають зворушливі піснеспіви із богослужіння Великої П’ятниці – дня хресних страждань Господа. Наприклад, виконується стихіра «Приидите, ублажим Иосифа приснопамятного», котру співають під час цілування Плащаниці Христової; перед читанням Євангелія звучить прокимен «Разделиша ризы Моя себе, и о одежди Моей меташа жребий». Ці та інші молитви подумки відносять нас на Голгофу, знову й знов нагадуючи нам про кінцеву ціль Посту – сорозп’ятися із Христом.