21.04.2022 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив богослужіння Великого Четверга з чином омовіння ніг в кафедральному соборі міста.

У Великий Четвер Страсної седмиці, спомин Тайної Вечері, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за уставним богослужінням у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Кривого Рогу.

В співслужінні соборного духовенства правлячий Архієрей звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого.

Цього дня у Євангелії, що читається за богослужінням, згадуються відразу декілька знаменних подій з останніх годин земного життя Іісуса Христа: Таємна Вечеря, де Спаситель встановив новозавітне таїнство Святої Євхаристії; омовіння ніг учням в знак великого смирення і любові до них; молитва в Гефсиманському саду і зрада Іудою Господа на страждання і смерть.

За богослужінням були піднесені піднесені особливі молитви про припинення кровопролиття на українській землі.

По закінченні Божественної Літургії Архіпастир звершив традиційний чин омовіння ніг, за прикладом нашого Спасителя. Для участі в цьому чині в соборі зібралися дванадцять криворізьких священиків на чолі з благочинним Криворізького міського Центрального благочиння протоієреєм Анатолієм Риженко.

По завершенні богослужіння Його Високопреосвященство звернувся до присутніх в храмі богомольців зі словом архіпастирського повчання.