21.04.2022 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив читання дванадцяти Страсних Євангелій.

vehirnia001Напередодні Великої П’ятниці, спомину Святих Спасительних Страстей Господа нашого Іісуса Христа, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу була відслужена утреня з читанням дванадцяти Євангелій Послідування Святих Страстей Господніх. Богослужіння звершив Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем у співслужінні кліру кафедрального собору.

З винесеного на середину храму Святого Євангелія були прочитані події останніх годин життя Господа нашого Іісуса Христа, які розкрили повну картину страждань Господніх, починаючи з кривавого поту в Гефсиманському саду і до голгофського розп’яття. Зміст Страсних Євангелій і Послідування присвячено прощальній бесіді Іісуса Христа зі Своїми учнями на Тайній Вечері, зраді Його Іудою, суду над Господом у первосвящеників і Пілата, Його розп’ятті і, частково, похованню.

Читання 12-ти Страсних Євангелій складено з текстів усіх чотирьох євангелістів, а співи 15-ти антифонів в проміжках між читаннями доповнюють і пояснюють перебіг євангельських подій. Євангельські читання нагадали богомольцям про висоту месіанського подвигу Христа-Спасителя, Який йде на добровільні страждання, прийнявши неправедне осудження, смерть і поховання.

За традицією, під час читань всіх 12-ти Євангелій віруючі молилися із запаленими свічками, а після богослужіння віднесли цей благодатний вогонь додому для освячення своїх осель.

Переглянути фотогалерею


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наш адрес:
ул. Церковная, 4
г. Кривой Рог
Днепропетровская обл.
50000 Украина
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь