23.04.2022 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем очолив богослужіння Великої Суботи.

Velyka_sybotaУ Велику Суботу Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу очолив велику вечірню і останню у поточному Великому посту Божественну Літургію святителя Василія Великого.

У п’ятнадцяти старозавітних пареміях, що читаються за богослужінням цього дня, зібрані найважливіші прообрази про порятунок людей Стражданнями і Воскресінням Іісуса Христа, а також пророцтва про настання благодатного Господнього Царства. Святоотцівська писемність називає ці уривки «Старозавітним Євангелієм» про Христа Воскреслого.

Після читання Апостола під спів «Воскресни, Боже…» священнослужителі, іподиякони і паламарі змінили облачення з чорних постових риз в святкові білі, в знак того, що скорбота закінчується і наближається Пасхальна радість.

Замість Херувимської пісні у Велику Суботу співається «Да молчит всякая плоть человеча…», в ознаменування того, що в останній день перед Великоднем відбулося поховання Спасителя і весь світ завмер в очікуванні Воскресіння Христа.

Після заамвонної молитви Архіпастир у співслужінні духовенства освятив хліби і вино, котрі після освячення роздав вірянам для підкріплення їх тілесних сил.

По закінченні богослужіння владика Єфрем звернувся до присутніх зі словом проповіді та надав всім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.