21.05.2022 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив Всенічне бдіння напередодні свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая.

vehirnia012У вечері, напередодні свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у Барі (1087), Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за Всенічним бдінням у Свято-Миколаївському храмі міста Кривого Рогу.

Цей храм, що розташований в історичному центрі міста –  на перетині проспекту Поштового та Свято-Миколаївської й Церковної вулиц , зберігає в собі велику святиню – частку мощей святителя Миколая, котра з нагоди дня пам’яті вселенського чудотворця нині є доступною для всенародного поклоніння.

На запрошення настоятеля храму архімандрита Єрмогена (Салатюка) на богослужіння також прибули помолитися разом зі своїм Архіпастирем настоятелі православних храмів м. Кривого Рогу.

За вечірнім богослужінням  Митрополит Єфрем звершив літію, за котрою освятив хліби, пшеницю та єлей. А також на полієлеї, після читання Божественного Євангелія, помазав освяченим єлеєм богомольців.

В завершення богослужіння Архіпастир очолив хресний хід до пам’ятника Святому Миколаю, що встановлений на місці, де до свого зруйнування у богоборницькі часи, стояв однойменний, перший в м. Кривому Розі храм присвячений Мир Лікійському чудотворцю. Правлячий Архієрей та духовенство поклали у підніжжя пам’ятнику квіти та затвердили лампади, як знак шанування святого та молитв, що на всякий час підносяться в Кривому Розі до святого покровителя нашого міста.

Насамкінець Високопреосвященнійший владика звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання та надав богомольцям своє святительське благословіння.