19.06.2022 р. Храми релігійних громад парафій свт. Іоанна Милостивого с. Кам’яне Поле та святих апостолів Петра і Павла с. Зелене Поле протизаконним шляхом були переведенні до «ПЦУ».

ZboryВ Неділю Всіх Святих парафії Криворізької єпархії Української Православної Церкви святителя Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського с. Кам’яне Поле Криворізького району та святих апостолів Петра і Павла с. Зелене Поле того ж району незаконним шляхом були переведені в підпорядкування так званій «ПЦУ».

19 червня, заборонений в служінні, колишній клірик Криворізької єпархії Крилач Максим Сергійович прибувши на данні парафії з представниками органів місцевого самоврядування, самочинно організував процедуру зміни підлеглості цих громад до іншої юрисдикції. Дії Крилача М.С. являються грубим порушенням діючого законодавства оскільки обговорення, голосування та прийняття рішення були проведені виключно мешканцями селищ, що не належать до числа членів релігійних громад. В свою чергу парафіяни та настоятелі згаданих храмів навіть не були повідомленні про намір проведення зборів  і не мали можливості приймати в них участь, в порушення вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Крім того, захід в с. Зелене Поле був умисно проведений за відсутності настоятеля, котрий в даний час перебуває за кордоном, з метою лікування хворої дитини.

Не зважаючи на заклик Президента України Володимира Зеленського не розпалювати міжрелігійну ворожнечу та не призводити до дій, що можуть дестабілізувати ситуацію на місцях з середини, особливо у воєнний час, згадані особи використовують маніпуляційні гасла, що породжують конфлікт та розбрат і у церковному середовищі серед віруючих даних селищ. Особливо подібні дії засуджуються підчас війни, котру засудив Собор Української Православної Церкви від 27 травня 2022 року, як порушення Божої Заповіді «Не вбивай!» (Вих. 20:13). Також, сприймаючи церковний розкол, як глибоку, болючу рану на церковному тілі, Собор закликав, з метою поліпшення міжконфесійної ситуації на Україні, припинити протиправні дії по захвату храмів та примусові переводи парафій Української Православної Церкви.