Немає підстав для розірвання угод з лаврами УПЦ — Кабінет Міністрів відповів борцям з Церквою

У відповідь на пропозицію народного депутату від партії «Голос» розірвати договір оренди держави зі Свято-Успенськими Києво-Печерською, Почаївською та Святогірською лаврами Української Православної Церкви, у Кабінеті міністрів наголосили, що не вбачають жодних підстав для таких дій. Текст листа за підписом міністра культури Олександра Ткаченка опублікувала депутатка Інна Совсун, яка ініціювала законопроект про заборону УПЦ, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Нардепу від «Голосу» детально пояснили, що дискримінувати релігійні організації та віруючих забороняє Конституція України, положення міжнародних договорів України, з поміж яких чільне місце займає Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод та приписи закону України «Про свободу совісті та релігійних організацій».

В Уряді підкреслили, що лаври передано в оренду на підставі типових угод, в яких є положення про розірвання за взаємною згодою. Зміна умов або розірвання угоди з боку держави можливе лише у випадку нецільового використання майна або утримання в неналежному стані після попередження.

У відповіді уряду, яку отримала депутат, Кабмін називає спроби заборонити УПЦ необґрунтованими, оскільки немає доказів будь-яких протиправних діянь духовенства та віруючих релігійної організації.

«Відповідна позиція має ґрунтуватися на документах, що містять достовірні дані про факт вчинення священнослужителем, вірянином релігійної організації протиправного діяння, відповідальність за яке передбачена законом про кримінальну відповідальність або законодавством про адміністративні правопорушення (наприклад, обвинувальний вирок суду чи постанова про накладення адміністративного стягнення)», — йдеться у відповіді Кабміну.

Отже, зазначається в листі, будь-які протиправні дії, як представників релігійної організації в сукупності з протиправною діяльністю самої організації, а також зв’язок між такими діями має бути доведений у передбачений законом спосіб.

«Таким чином, за відсутності передбачених законодавством підстав розірвання договорів з релігійними організаціями УПЦ про надання їм у користування культових та інших будівель і майна, що є об’єктом державної власності, становитиме протиправне накладення обмежень у діяльності таких релігійних організацій», — підсумовують в Уряді.

Окрім того, відмовлено депутатці й у запиті на необґрунтовану заборону надавати в користування храмів Українській Православній Церкві у подальшому.


Комментарии к статье ( No Comments, Показать список ) :
Оставить комментарий ( Показать форму ) :

Наша адреса:
вул. Церковна, 4
м. Кривий Ріг
Дніпропетровська обл.
50000 Україна
Наш телефон:
(097) 422-74-07
Наш e-mail:
consistoria@meta.ua

 Управление Выйти Обратная связь