26.06.2022 р., м. Кривий Ріг. Митрополит Єфрем звершив Всенічне бдіння в чоловічому монастирі священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького

monastur006У вечері, напередодні свята 30-річчя обрітення мощей священномученика Володимира, Митрополита Київського і Галицького, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем молився за Всенічним бдінням у чоловічому монастирі сщмч. Володимира, Митрополита Київського і Галицького, що в м. Кривий Ріг.

За святковим вечірнім богослужінням своєму Архіпастирю співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира архімандрит Володимир (Нероба) з братією святої обителі та настоятелі храмів міста.

За вечірнім богослужінням  Митрополит Єфрем звершив літію, за котрою освятив хліби, пшеницю та єлей. А також на полієлеї, після читання Божественного Євангелія, помазав освяченим єлеєм богомольців.

Насамкінець Високопреосвященнійший владика надав богомольцям своє святительське благословіння.

***

Митрополит Володимир (Богоявленський) – перший ієрарх Православної Церкви, який після революційних подій 1917 р. прийняв мученицьку смерть за Христа. Протягом 74 років його мощі перебували в Хрестовоздвиженській церкві над Ближніми печерами Києво-Печерської Лаври.

В ніч з 26 на 27 червня 1992 року, на наступний рік після канонізації Угодника Божого, відбулося знайдення його святих мощей, які потім були перенесені в Дальні печери Лаври, де знаходяться і нині. На згадку події знайдення святих мощей і було встановлено окреме церковне святкування.

30 років тому, будучи насельником Києво-Печерської Лаври, у цій знаменній події брав участь і теперішній Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Невдовзі після утворення Криворізької єпархії, на території міста Кривого Рогу, в 1997 році, був заснований чоловічий монастир присвячений імені сщмч. Володимира (Богоявленського), Митрополита Київського і Галицького. Тому у поточному році виповнюється також 25 років відкриття чоловічого монастиря у Кривому Розі – по вулиці Монастирській у Покровському районі міста.