14.07.2022 р., м. Кривий Ріг. Вечірнє богослужіння напередодні святкування Турковицької ікони Божої Матері – однієї з головних святинь Криворіжжя.

vsenihna010Щороку 15 липня, в спомин Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні , віруючі Криворізької єпархії звершують особливе шанування Божої Матері в Її чудотворному образі «Турковицька». Оригінал цієї ікони був знайдений в XIV столітті у польському селі Турковичі на православній Холмщині. У 40-і роки ХХ століття переселенці з цього краю принесли на Криворізьку землю старовинний список чудотворного образу, і довгий час Турковицька ікона зберігалася в Свято-Вознесенському храмі Кривого Рогу.

Особливе прославлення ікона отримала в 1998 році, невдовзі після утворення Криворізької єпархії. Тоді образ Пресвятої Богородиці хресним ходом відвідав усі благочиння новоствореної єпархії і знайшов своє постійне місцеперебування в Спасо-Преображенському кафедральному соборі. З тих пір ця ікона Божої Матері стала шануватися як покровителька міста Кривого Рогу і всієї Криворізької єпархії, а безліч віруючих засвідчило її чудотворні властивості.

vsenihna009Напередодні святкового дня Митрополит Єфрем у співслужінні духовенства Криворізької єпархії звершив Всенічне Бдіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг.

За богослужінням Архіпастир звершив літію, за котрою освятив хліби, пшеницю, вино і єлей, та помазав богомольців освяченим єлеєм.

Також,  за вечірнім богослужінням у головному соборі міста, владика Єфрем та духовенство Криворізької єпархії звершили спів акафісту Пресвятій Богородиці перед Її чудотворною іконою, іменованою “Турковицькою”.

По закінченні богослужіння Високопреосвященніший владика надав всім присутнім в храмі богомольцям своє святительське благословіння.