05.12.2014 р. Кривий Ріг. Колектив редакції міської газети «Червоний гірник» нагороджено орденом УПЦ.

Головний редактор5 грудня 2014 року, на запрошення головного редактора криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник» Калинюк Ольги Василівни, архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем здійснив архіпастирський візит до приміщення редакції газети.

У присутності редакційної колегії архієпископ Єфрем звершив чин освячення оновленого приміщення редакції. Після освячення владика звернувся до присутніх зі словами духовних настанов та привітання з нагоди 90-річчя від дня випуску першого номеру «Червоного гірника».

У своєму слові Криворізький архіпастир підкреслив важливість роботи журналіста у справі донесення інформації про події у світі та нашому місті до кожного читача, привітав присутніх із початком Різдвяного посту та подякував за багаторічну добросовісну творчу працю і  високий професіоналізм.

Червоний гірникЗ благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, архієпископ Єфрем нагородив колектив газети «Червоний гірник» орденом УПЦ преподобного Нестора Літописця. На молитовну згадку про цю урочисту подію правлячий архієрей вручив у подарунок колегії старовинну ікону святителя Миколая Чудотворця – небесного покровителя міста Кривого Рогу.

Головний редактор газети Калинюк О.В. від імені всього колективу подякувала владиці за теплі слова привітань та високу церковну нагороду і висловила надію на подальшу тісну співпрацю газети «Червоний гірник» і Криворізького єпархіального управління.

* * *

«Червоний гірник» — криворізька комунальна газета, що виходить з 7 грудня 1924 року і видається українською мовою.

Видання з’явилося за радянських часів, до 1928 року газета була російськомовною і носила назву «Красный горняк». Протягом минулого сторіччя, разом зі становленням Кривого Рогу як великого промислового міста, «Червоний гірник» також змінювався, вдосконалювався і набирав суспільної ваги. Ставши маяком міста, видання висвітлювало простори робітничого краю в різних галузях – трудовій, науковій, культурній, соціальній. За цей чималий відрізок часу в газеті відзначили тисячі знакових для Криворіжжя і всієї країни імен – будівничих, шахтарів, металургів, рекордсменів, визволителів, промисловців, медиків, освітян, видатних громадських діячів.

Переживши складний період перебудови і перші роки незалежності України, зараз газета посідає гідне місце серед друкованих криворізьких ЗМІ. Вона висвітлює життя міста в різних його площинах: суспільство, життя міста, новини, спорт, культура, духовні події, видатні особистості міста тощо. Сьогодні видання виходить двічі на тиждень — у вівторок (скорочений випуск обсягом 8 шпальт) і в четвер (повне видання обсягом 32 сторінки).